Spalinowe agregaty spawalnicze

Agregaty spawalnicze spalinowe

W naszej ofercie znajdziecie Państwo profesjonalne agregaty z modułem spawalniczym od 200 amperów do 600 amperów. MOSA to lider w branży agregatów spawalniczych.

W ofercie agregaty spawalnicze benzynowe z silnikiem Honda jak np. Magic Weld 150 i Magic Weld 200, TS 200.
Bardzo popularny agregat spawalniczy TS 300 z silnikiem Kohler o prądzie spawania 300A dedykowany do wszelakich prac przy rurociągach ( specjalny program do elektrod celulozowych ) i na terenach kopalni.
Mamy w ofercie również agregat z silnikiem Perkins TS 500 PS o mocy 500 amperów.

Inwertor MW200 DC Inwertor MW200 DC 2
Dostępny
Spalinowe agregaty spawalnicze

Inwertor MW200 DC

MAG0019755
3 450,49 zł
zamiania stałego na zmienne 230V
Agregat spawalniczy MOSA GM...
  • -3 323,00 zł
15-21 dni
Spalinowe agregaty spawalnicze

Agregat spawalniczy MOSA GM 5-200 HBM

C1UN7030
9 998,99 zł 13 321,99 zł
Agregat prądotwórczy z modułem spawalniczym o mocy 200A jednofazowy
Agregat spawalniczy MOSA TS... Agregat spawalniczy MOSA TS... 2
Dostawa: 3-4 tygodnie
Spalinowe agregaty spawalnicze

Agregat spawalniczy MOSA TS 275 EVO

C1SS0060
55 608,00 zł
Silnik: KOHLER KDW 702 chłodzony cieczą - spełnia normy STAGE5
Agregat spawalniczy 500A... Agregat spawalniczy 500A... 2
Dostawa ok. 3 tygodnie
Spalinowe agregaty spawalnicze

Agregat spawalniczy 500A DSP 500 YS

C1CQ3061
92 680,00 zł
Silnik Yanmar spełnia europejskie normy emisji spalin STAGE5
Pokazano 1-24 z 31 pozycji

Agregaty spawalnicze

Agregaty spawalnicze są nazywane potocznie motospawarkami. To inaczej generatory zaopatrzone w moduł spawarki. Zastosujesz je wszędzie tam, gdzie jest utrudniony dostęp do sieci elektrycznej - pod tym względem nie różnią się od agregatów prądotwórczych. Agregaty spawalnicze wykorzystasz podczas różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych. Używa się ich do budowy mostów, rurociągów, torowisk, sieci drogowych oraz instalacji elektrycznych.

Agregat prądotwórczy z modułem spawarki - jakie jest jego zastosowanie?

Motospawarki są efektem zaawansowanej technologii. Dzięki nim spawanie jest na wysokim poziomie. Używając ich, można regulować prąd spawania oraz grubość elektrod. Wszystko to sprawia, że agregaty spawalnicze można uznać za urządzenia uniwersalne. Mogą one spełniać funkcje zwykłego agregatu prądotwórczego lub zasilać inne urządzenia elektryczne. Czasami bywa tak, że na przykład w miejscu pracy nie ma zasilania elektrycznego. Wtedy przyda się agregat prądotwórczy z modułem spawalniczym. Jak już wiesz, urządzenie przeznaczone jest do zasilania sprzętów elektrycznych. Dodatkowo moduł spawalniczy agregatu sprawia, że można go użyć do zasilania spawarki.

Jakie są popularne parametry motospawarek?

Spawalnicze agregaty prądotwórcze działają na podstawie silnika spalinowego lub wysokoprężnego. Różne modele motospawarek mogą różnić się od siebie prądem spawania. Warto wyjaśnić tu czym są agregaty jednofazowe i trójfazowe.

Agregat prądotwórczy jednofazowy, który jest wyposażony w AVR, sprawdzi się do zasilania sprzętu AGD, RTV, komputerów i oświetlenia. Jeśli masz w swoim domu odbiory trójfazowe, takie jak pompa wody pieca grzewczego lub innego rodzaju urządzenia trójfazowe, powinieneś zastosować agregat trójfazowy. Agregaty jednofazowe zasilają wyłącznie sprzęty i urządzenia jednofazowe, z kolei agregatami trójfazowymi zasilisz zarówno te jednofazowe, jak i trójfazowe. Agregaty trójfazowe wykorzystasz do zasilania maszyn budowlanych, nagrzewnic ciepła, maszyn do cięcia, spawarek.

Kiedy nie jesteś pewien, czy będziesz korzystał z urządzenia jednofazowego, czy trójfazowego, sprawdzi się agregat trójfazowy. Musisz jednak wiedzieć, że maksymalna ilość energii pobieranej z gniazd jednofazowych agregatu trójfazowego to 70% jego mocy podanej w karcie katalogowej.

Agregaty spawalnicze - jak ich używać?

Agregatu spawalniczego użyjesz również jako zwykłego generatora prądu. Musisz się zapoznać z tabliczką znamionową urządzenia. To na niej znajdziesz informację o maksymalnym obciążeniu, które można podłączyć do agregatu. Pamiętaj, aby urządzenie popracowało kilka minut bez obciążenia. Ustabilizujesz obroty i nagrzejesz silnik.

Agregat spawalniczy wykorzystasz zgodnie z jego przeznaczeniem. Aby przeprowadzić działania spawalnicze, nie musisz przestawić sprzętu na tryb pracy spawania. Uwzględnij moc i wartość prądu spawania. Kable spawalnicze muszą być podłączone do gniazd na przednim panelu agregatu. Pamiętaj o tym, że spawarka może dostarczać maksymalny prąd spawania tylko przez jakiś czas. Od czasu do czasu musisz jej pozwolić ostygnąć.

Na co zwracać uwagę przy wyborze agregatu spawalniczego z silnikiem benzynowym?

Wśród agregatów spawalniczych wyróżnia się te z silnikami benzynowymi. Są to głównie niewielkie urządzenia, które łatwo jest przenosić z miejsca na miejsce. Jeśli chodzi o agregaty z silnikami benzynowymi, polecamy te marki HONDA oraz Briggs & Stratton, jako że możesz trafić na wiele punktów, gdzie dokonasz przeglądu silnika i kupisz brakujące części. Warto wiedzieć, że agregat spawalniczy z silnikiem to inaczej agregat spawalniczy spalinowy.

Zwróć uwagę, czy producent gwarantuje ochronę silnika przed przeciążeniami lub brakiem oleju. Kolejną kwestią, której warto poświęcić trochę czasu, jest obudowa prądnicy. Wiele agregatów, zwłaszcza tańszych, w ogóle jej nie posiada, przez co na budowach dochodzi do wielu awarii. Wybierz urządzenie z obudową - sprawdź jej grubość i profil ramy. Zainteresuj się dodatkową opcją podwozia kołowego. Dzięki niemu ułatwisz sobie transport agregatu. Z kolei podwozie powinno posiadać homologację i być przystosowane do przewożenia agregatu po drogach publicznych.

Pilnuj, aby uzwojenia wykonane były z miedzi (a nie jak w popularnych modelach z miedziowanego aluminium, szczególnie w serwisie Allegro). Wybierz model z prądnicą bezszczotkową. Tylko takie znajdziesz w naszej ofercie.

Weź pod uwagę cykl pracy agregatu spawalniczego, czyli to jak długo może ona spawać bez przerwy. Lepiej zainwestuj w sprzęt znanej marki, ponieważ tani i mało znany ma zazwyczaj zawyżone parametry.

Agregaty spawalnicze z silnikiem Diesla - jak wybierać?

Agregaty z silnikiem Diesla można podzielić na: chłodzone powietrzem i chłodzone cieczą. Do drobnych prac wybierz silnik chłodzony gazem, natomiast do tych cięższych - chłodzony cieczą.

Jeśli urządzenie ma pracować w mieście, warto kupić model z wyciszeniem. Zorientuj się, jakie metody spawania oferuje producent - w bardziej zaawansowanych agregatach można spawać metodą MIG MAG i/lub TIG. Przyjrzyj się również panelowi sterowania - musi pozwalać łatwo ustawić parametry spawania.

Teraz już wiesz, czym są agregaty spawalnicze oraz kiedy i jak się ich używa. Przydadzą się do drobniejszych prac budowlanych, ale możesz je tez wykorzystać do trudniejszych zadań.

Produkt dodany do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć