Uchwyt TIG

W kategorii sklepu uchwyty spawalnicze TIG znajdują się uchwyty wykorzystywane do spawania elektrodą nietopliwą wolframową w osłonie gazów obojętnych, takich jak argon, hel lub ich mieszanki do stali nierdzewnej metodą TIG DC oraz do aluminium metodą TIG AC/DC.

Wybór odpowiedniego uchwytu zależy głównie od zakresu wykonywanych prac spawalniczych. Głownie są to prace produkcyjne, realizacje w przemyśle spożywczym, chemicznym czy budowlanym (balustrady, poręcze)

Powszechnie stosowany standard uchwytów TIG SR zapewnia duża dostępność części eksploatacyjnych.

Wybierając uchwyt do spawania tigiem, warto zwrócić uwagę na:

- sposób  chłodzenia - gaz/ciecz. Chłodzone gazem - do 200A: SR9 ,SR17V( z zaworkiem ), SR26. Chłodzone cieczą - powyżej 200A: SR18, SR 20, SR 24W.

- obciążalność uchwytu oraz wielkość główki palnika

- odpowiednią wtyczkę sterującą dla poprawnej pracy uchwytu

- długość uchwytów TIG – standardowo 4m, 8m, 12m lub dłuższe na życzenie Klienta

- wykończenie pakietu przewodów ( gumowane, wykończenie tekstylno-gumowane, skórzane)

- jakość wykonania i dostępność części zamiennych.

Pokazano 1-24 z 55 pozycji

Uchwyty tig

Metoda TIG to bardzo wszechstronny sposób spawania, często wybierany przez specjalistów. Wynika to z faktu, że można go z powodzeniem wykorzystać podczas spawania newralgicznych elementów wymagających najwyższej precyzji i dużej wytrzymałości. Poza kompatybilną spawarką, spawacz musi jeszcze zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, takich jak uchwyt spawalnicze TIG. W naszym sklepie dostępny jest szereg akcesoriów wysokiej klasy, pochodzących od renomowanych producentów, zapewniających jakość na najwyższym poziomie.

Jakość uchwytów TIG i części do nich - jak jest istotna?

Uchwyt spawalniczy TIG to bardzo newralgiczny element podlegający intensywnej eksploatacji, przez co zawsze należy zwrócić uwagę na to, jaka jest jakość wykonania samego uchwytu i wszystkich elementów. Jest to kluczowe dla długotrwałego i bezpiecznego spawania tą metodą. Z naszej oferty można wybrać szereg akcesoriów, które spełniają najwyższe kryteria, a wszystkie produkty cieszą się dobrymi opiniami profesjonalnych spawaczy, jak i domowych majsterkowiczów. Możesz u nas zamówić także szereg akcesoriów spawalniczych, a informacje o szczegółowych parametrach technicznych można znaleźć w opisach każdego z produktów. Oferujemy także szereg innych akcesoriów to spawania metodą MIG/MAG. Przykładając dużą wagę do komfortu naszych klientów, dbamy też o to, by dostawa była zrealizowana jak najszybciej.

Uchwyty spawalnicze TIG - jakie produkty są jeszcze potrzebne?

By spawać metodą TIG, nie wystarczy uchwyt spawalniczy TIG, gdyż potrzeba jeszcze dodatkowego osprzętu. Wśród różnych elementów wyposażenia z naszego sklepu można znaleźć, takie produkty jak:
· tulejka zaciskowa,
· dysza gazowa,
· korek,
· łącznik prądowy,
· izolator teflonowy,
· soczewka gazowa.

Wszystkie produkty dostępne są w szerokim spektrum wariantów, by każdy mógł swobodnie dopasować odpowiedni osprzęt spełniający jego wymagania.

Na co zwrócić uwagę kupując uchwyt spawalniczy TIG?

Analizując parametry części do uchwytu, należy zwrócić uwagę na różne kwestie. Jedną z nich jest maksymalna obciążalność uchwytu i wielkość samej główki palnika. Wpływa to na parametry spawania i jest bardzo istotne z praktycznego punktu widzenia. Na ten parametr muszą zwrócić uwagę zwłaszcza osoby, które wymagają najlepszego dopasowania szybkości i jakości spawania. Istotne jest również wykończenie przewodów spawalniczych.

Każdy uchwyt spawalniczy TIG ma wykończenia wykonane z gumy, skóry lub innych materiałów tekstylnych. Ma to spore znaczenie dla wytrzymałości, a także sprawności spawania. Niezwykle istotne jest również zwrócenie uwagi na to, czy uchwyty mają łatwo dostępne części zamienne. Na Migomat.com.pl zawsze staramy się zapewnić dostęp do wszystkich akcesoriów, których spawacze mogą potrzebować tak w profesjonalnych, jak i domowych warunkach.

Produkt dodany do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć