Spawarki MMA

Spawanie  łukowe elektrodą otuloną (spawanie MMA- Manual Arc Welding) to najczęściej spotykana, uniwersalna i wszechstronna metoda  łączenie stali węglowych oraz stali nisko i wysoko stopowych. Spawanie spawarką MMA daje możliwość spawania cienkich elementów (praktycznie od 1,5mm) i grubych (spoiny o grubościach powyżej 4mm)- zaleca się wykonywać spawy wielowarstwowo.

Metoda spawania MMA wykorzystywana jest zarówno w domowych warsztatach, gospodarstwach jak i w warsztatach mechanicznych czy ślusarskich. Głównie jednak wykorzystuje się spawarki MMA do spawania konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym i w większości branż produkcyjnych przy spawaniu rurociągów, w pracach instalacyjnych na budowach, a także w miejscach o utrudnionym dostępie. Spawarki MMA są skonstruowane w technologii inwertorowej, cechują się łatwością regulacji parametrów spawania ale wymagają także dużych umiejętności i doświadczenia spawacza. Można często spawać nimi metodą TIG.

490,14 zł
Zestaw zawiera: Przewód elektrodowy ok. 200 cm Przewód masowy ok. 200 cm Tarcza spawalnicza Młotek ze szczotką Poręczna walizka Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Spawarki MMA

Spawarka inwertorowa EasyARC 215 LCD

EASYARC215-PAK
720,00 zł
zestaw: źródło EasyARC 205LCD, uchwyt elektrodowy, przewód masowy, tarcza spawalnicza, młotek ze szczotką, pasek na ramię, instrukcja obsługi
Spawarki MMA

Spawarka inwertorowa Spartus EasyArc 205

EASYARC205-PAK
570,00 zł
Źródło SPARTUS® EasyARC 205 Uchwyt elektrodowy Przewód masowy Walizka Tarcza spawalnicza Młotek ze szczotką Pasek na ramię Instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim
Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Spawarki MMA - do spawania elektrodą otuloną

W naszej ofercie znajdziesz urządzenia do ręcznego spawania elektrodami otulonymi, czyli spawarki MMA. Co musisz wiedzieć o tego rodzaju spawaniu? Czym charakteryzują się spawarki MMA? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Rodzaje spawarek MMA - na co zwrócić uwagę?

W procesie spawania metodą MMA (elektrodami topliwymi otulonymi) najczęściej stosuje się spawarki transformatorowe. Podczas spawania energia łuku elektrycznego generuje się dzięki przepływowi strumienia elektronów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają duża gęstość pomiędzy elektrodą spawalniczą (katodą) i łączonymi elementami metalowymi (anodą). Możesz regulować natężenie prądu poprzez zbliżanie i oddalanie elektrody od spawanego materiału.

Warto, abyś wiedział, że spawarka transformatorowa MMA doskonale sprawdzi się podczas spawania w warunkach garażowo-domowych. Minusem tego typu urządzenia na pewno są jego wysokogabarytowe wymiary. Potrzebuje ono sporo miejsca i jest trudne w przenoszeniu ze względu na dużą wagę. Innym rodzajem spawarki, którą mamy w swojej ofercie jest spawarka inwertorowa MMA. Wykorzystasz ją w warsztacie mechanicznym lub ślusarskim, ale także świetnie sprawdzi się do przydomowych prac. W przeciwieństwie do spawarki transformatorowej spawarka inwertorowa jest łatwa w przenoszeniu - kompaktowa, można też szybko regulować jej parametry. Większość tego typu urządzeń pozwala również na spawanie metodą TIG Lift. Należy wtedy wyposażyć się dodatkowo w uchwyt TIG-owski z zaworkiem.

Spawarki inwertorowe to sprzęt o dużym spektrum zastosowania. Oprócz zastosowań domowych i warsztatowych tego typu urządzenia wykorzystuje się także do spawania konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym oraz w większości branż produkcyjnych (spawanie rurociągów, prace instalacyjne na budowach lub w miejscach o utrudnionym dostępie).

Jakie zalety mają nasze spawarki inwertorowe MMA?

Do najważniejszych zalet spawarek inwertorowych MMA zaliczymy fakt, że są tu urządzenia pozbawione wad swoich poprzedników - transformatorów i prostowników spawalniczych. Jak działają? Po prostu inwertor przekształca prąd o częstotliwości sieciowej 50 Hz na prąd o wysokiej częstotliwości. Natomiast sama przemiana napięcia dokonuje się w transformatorze o lekkiej konstrukcji i wysokiej częstotliwości. Prąd wyjściowy ulega wyprostowaniu, a elektroda jest zasilana prądem stałym. Mimo że spawarki inwertorowe nie są tanie, ich kupno jest opłacalne. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, przeczytaj, jakie mają zalety. Spawarki MMA są przede wszystkim:

  • lekkie,
  • zajarzenie łuku jest szybkie, natomiast sam łuk stabilny (oczywiście wpływa to na jakość spoiny),
  • możesz spawać elektrodą otuloną niezależnie od jej rodzaju,
  • możesz cyfrowo sterować parametrami spawarki,
  • dochodzi do równoważenia wahań napięcia zasilającego,
  • praca na długich przedłużaczach jest bezproblemowa (także przy zasilaniu z agregatu prądotwórczego),
  • wbudowane funkcje ułatwiają zajarzenie łuku i wspomagają proces spawania,
  • cechuje je duża sprawność energetyczna.

Jakie funkcje mają nasze spawarki MMA?

Już wiesz, że spawarki MMA służą do spawania elektrodą otuloną. Poznałeś też ich zalety. Teraz kolej na funkcje, które znacząco ułatwiają ich pracę. Zaczynamy.

Hot Start

Hot start to inaczej "gorący start". Jest to funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. Po zainicjowaniu łuku prąd spawania zwiększa się o 30%. Dzięki temu rozgrzewa się materiał i elektroda w miejscu styku. Funkcja Hot Start umożliwia Ci kształtowanie przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania. Wspomniana funkcja powoduje, że w momencie zajarzenia łuku prąd spawania jest na krótko zwiększany. Rozpoczyna się odliczanie czasu, a gdy dobiegnie on końca, wartość prądu redukuje się standardowego poziomu. Jeśli łuk gaśnie (i spawanie zostanie przerwane), wartość prądu znowu się zwiększy. W ten sposób możesz rozpocząć spawanie na nowo (zapewnia to płynność pracy).

Anti Stick

Spawarka MMA wyposażona jest także w funkcję Anti Stick, inaczej przeciwzwarciową. Kiedy popełnisz błąd podczas spawania i elektroda przyklei się do spawanego materiału, napięcie i prąd spawania zostaną całkowicie odcięte lub zredukowane do minimalnych wartości. Funkcja Anti Stick sprawia, że spawanie jest komfortowe. Dzięki niej zapobiegasz nie tylko uszkodzeniu uchwytu elektrodowego, ale także przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego. Po prostu masz pełną kontrolę pracy. Innymi funkcjami, jakie posiada spawarka MMA (spawarka elektrodowa) jest funkcja Arc Force (reguluje prąd zwarcia) i VRD (redukuje system napięcia). Nasze spawarki zapewniają wydajną i szybką pracę. Możesz spawać różnego rodzaju elektrodą otuloną, co znacznie podnosi komfort pracy. Ponadto nie dochodzi do niekontrolowanego spawania, co często zdarza się przy innych urządzeniach tego typu. Wielość funkcji i możliwość regulacji parametrów sprzętu sprawiają, że spawarka inwertorowa staje się sprzętem niezbędnym do różnego rodzaju zadań w warsztatach i na budowach (bardziej i mniej profesjonalnych).

Produkt dodany do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć