Spawarki TIG

Spawarki TIG

Spawarka TIG SPARTUS® PROTIG 321PW AC/DC

PROTIG321PWACDC-PAK-18-8
11 665,35 zł
Pakiet zawiera: • źródło SPARTUS® ProTIG 321PW AC/DC • chłodnica • zestaw jezdny • uchwyt SPARTUS® TIG mini SPP 18 4B X 8m • niezbędnik TIG z częściami do palnika • uchwyt elektrodowy 3m • przewód masowy 5m • wężyk gazowy • instrukcja obsługi
Spawarka TIG AC/DC 210A Puls
Termin dostawy: 3-4 dni
Spawarki TIG

Spawarka TIG AC/DC 210A Puls

SINW-TIG210ACDCP
2 420,00 zł
(230V, 200A/60%, IGBT, puls, wyświetlacz)
Pokazano 1-24 z 32 pozycji

Spawarki TIG

Dzięki spawarkom TIG możesz spawać w specjalistycznej technologii. W naszej ofercie znajdziesz spawarki TIG firm Magnum, Spartus, Sherman i Trafilux. Dlaczego spawanie w technologii TIG jest takie popularne? Wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy tekst. Zapraszamy.

Dlaczego warto wybrać nasze spawarki TIG?

Spawarka TIG daje Ci możliwość spawania z bardzo dużą precyzją. Powstałe w ten sposób spawy są równe i trwałe. Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) to nic innego jak wytworzenie łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. To zupełnie inny rodzaj spawania niż spawanie elektrodą otuloną.

Łuk spawalniczy jest inicjowany przez zajarzenie łuku. Wytwarza się on pomiędzy spawaną powierzchnią a elektrodą. Jeśli chodzi o spawarki TIG wyróżniamy ich dwa rodzaje. Mamy zatem TIG Lift, gdzie zajarzenie odbywa się poprzez dotyk i TIG HF, gdzie zajarzenie jest wynikiem wysokiej częstotliwości.

Spawanie metodą TIG może odbywać się ręcznie lub automatycznie. Jak więc widzisz, jest ona dość uniwersalna. Ponadto do spawania metodą TIG użyjesz wszystkich gatunków stali, w tym stali wysokostopowej, stali nierdzewnej oraz metali niezależnych. Możesz więc wykorzystać mosiądz, brąz, oraz metale kolorowe takie jak aluminium. Właśnie przy łączeniu stopów aluminiowych występuje ogromne spektrum zastosowania spawarki TIG.

Kiedy skorzystać ze spawania metodą TIG?

TIG? Technika spawania metodą TIG jest najczęściej wykorzystywana w przemyśle spożywczym, chemicznym, samochodowym, oraz w lotnictwie. Jak już wspomnieliśmy, spoina, która powstaje podczas spawania metodą TIG jest wysokiej jakości. Możesz spawać dosłownie w każdej pozycji. Technikę TIG zastosujesz do spawania artystycznego (detali o grubości mniejszej niż 1 milimetr). Otrzymasz łącze estetyczne, wytrzymałe, pozbawione niezgodności spawalniczych oraz rozprysków. Spawarka TIG pozwoli Ci osiągnąć precyzję przy jednoczesnej kontroli procesu spawalniczego. Będziesz mógł obserwować proces spawalniczy oraz monitorować ilość wprowadzanego ciepła i materiału dodatkowego.

Jakie jest działanie naszej spawarki TIG?

Zanim przejdziemy do opisu procesu spawania, wyjaśnimy, na czym polega zajarzenie łuku elektrycznego. Inicjuje się go poprzez potarcie elektrodą wolframową o materiał spawany lub bezdotykowo - dzięki działaniu jonizatora. Podczas spawania metodą TIG uchwyt spawalniczy pcha się jedną ręką, natomiast druga podaje materiał dodatkowy, czyli pręt. Musisz wiedzieć, że kiedy podajesz spoiwo, wymaga to pewnej wprawy. Kiedy nagrzejesz materiał nieruchomym uchwytem, dosuń pręt w jeziorko, a następnie odsuń go. Przesuń łuk w kierunku spawania.

Wybrane parametry procesu spawania metodą TIG - co musisz wiedzieć?

Parametry procesu spawania metodą TIG możemy podzielić ze względu na rodzaj i biegunowość prądu spawania. Zatem proces spawania metodą TIG może odbywać się prądem stałym TIG DC lub prądem przemiennym - TIG AC. Podczas spawania prądem stałym DC ilość ciepła na biegunie dodatnim stanowi około 70% całkowitego ciepła wydzielanego w łuku. Stąd też, aby uniknąć przegrzania się uchwytu i wydłużyć żywotność elektrody warto, abyś zastosował biegunowość ujemną na elektrodzie. Wiedz jednak, że spawając prądem stałym DC, nie możesz łączyć aluminium i magnezu oraz ich stopów. Wtedy najlepiej sprawdzi się prąd zmienny TIG AC. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, kupują spawarkę TIG? Na parametry takie jak:

  • prąd spawania oraz cykl pracy,
  • zajarzenie łuku,
  • funkcję puls,
  • regulację parametrów,
  • technologię i wykonanie.
Jako eksperci posiadający bogate doświadczenie, jeśli chodzi o sprzedaż spawarek, twierdzimy, że niezwykle ważnym parametrem jest prąd spawania. Im większy jest zakres jego regulacji, tym większe możliwości ma spawarka. Prąd spawania wpływa przede wszystkim na zdolność spawania grubych elementów. Odpowiada za to górna granica prądu spawania. Natomiast dolna granica wskazuje na to, jak cienkie elementy możesz spawać (im mniejsza wartość, tym cieńszy element).

Jaka spawarka TIG do aluminium?

Wybór spawarki TIG AC/DC może nastręczać trudności. Nasza oferta jest jednak na tyle przejrzysta, że bez trudu zdecydujesz się na konkretne urządzenie. Parametrem, na który musisz zwrócić uwagę podczas spawania AC/DC, jest częstotliwość prądu AC, czyli prądu przemiennego. Najbardziej popularną jednostką jest herc (Hz). Spawarka TIG przeznaczona do aluminium powinna umożliwiać regulację częstotliwości AC. Jeśli masz zamiar łączyć aluminium z innymi materiałami, ustaw ją na poziomie od 80 Hz do 120 Hz. Oczywiście, im większa częstotliwość, tym lepsza jakość spoiny i lepsze skupienie łuku.

Spawanie metodą TIG jest możliwe także, jeśli korzystasz ze spawarki MMA. Niektóre nasze modele posiadają przełącznik TIG/MMA. W naszej ofercie znajdziesz także spawarki inwertorowe 3 w 1. Co to oznacza? Proponujemy Ci urządzenia wielofunkcyjne, dzięki którym możesz przełączać się z różnych metod spawania: MIG/MAG, MMA i TIG. Wybierzesz sprzęt do majsterkowania i do profesjonalnych zadań. Jak już wspomnieliśmy mamy w sklepie wiele renomowanych marek, które cieszą się świetnymi opiniami wśród użytkowników. Przekonaj się sam!

Produkt dodany do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć