Migomat spawarki MIG MAG

Migomaty to nasza specjalność. W naszej ofercie znajdziecie Państwo spawarki MIG/MAG:

 • Magnum
 • Sherman 
 • Spartus
 • Trafilux 

Migomaty można podzielić ogólnie na 4 kategorie:

 • Migomaty z regulacją ręczna
 • Migomaty z synergią
 • Migomaty z pulsem 
 • Migomaty z podwójnym pulsem 

Warto skorzystać z filtrów po lewej stronie strony aby łatwo i szybko wybrać spawarkę o wymaganych parametrach. Jeśli masz pytania, chętnie doradzimy. Skorzystaj z chatu lub zadzwoń 512218853. Jeśli chcesz przetestować spawarkę przed zakupem zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu spawalniczego w Imielinie.
Spawarka inwerterowa Ideal... Spawarka inwerterowa Ideal... 2
W magazynie
2 050,00 zł
Migomat IDEAL TECNOMIG 202 to urządzenie 3w1, które można użyć do spawania metodami MIG/MAG, MMA (elektroda otulona) i TIG DC (z zajarzeniem dotykowym LIFT). Ponadto dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego.
Digimig 200 Puls - Zestaw 3 Digimig 200 Puls - Zestaw 3 2
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Digimig 200 Puls - Zestaw 3

Digimig200Puls
2 722,31 zł
Zestaw: Digimig 200 Synergic, uchwyt MB15-3m, przewód masowy, przewód elektrodowy, maska samościemniająca, butla mieszanka Ar/Co2 100%, reduktor Ar/Co2, drut,spawmix, końcówki prądowe 5szt., dysze gazowe 2 szt.
Migomat MIG 200 Speedy Migomat MIG 200 Speedy 2
 • Wyprzedaż!
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Migomat MIG 200 Speedy

7811744
960,00 zł
(230V, 200A/60%, 2R, spaw. bez gazu, wyświetlacz)
Migomat DIGIMIG 200 Synergic Migomat DIGIMIG 200 Synergic 2
 • Wyprzedaż!
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Migomat DIGIMIG 200 Synergic

7812298
1 590,00 zł
(230V 200A/45% IGBT, 2R, 2T/4T, ster cyfr., synergia)
Digimig 200 Synergic -...
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Digimig 200 Synergic - Zestaw 3

Digimig200Synergic-1
2 064,26 zł
Zestaw: Digimig 200 Synergic, uchwyt MB15-3m, przewód masowy, przewód elektrodowy, maska samościemniająca, butla mieszanka Ar/Co2 100%, reduktor Ar/Co2, drut,spawmix, końcówki prądowe 5szt., dysze gazowe 2 szt.
Zestaw EasyMIG210E Zestaw EasyMIG210E 2
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Zestaw EasyMIG210E

EasyMIG210E_pak_15-3
1 597,77 zł
pakiet: źródło EasyMIG 210E, uchwyt SPARTUS® MIG SPE 150 3m, niezbędnik MIG z częściami palnika, przyłbica pasywna SPARTUS® Easy z klapką, uchwyt elektrodowy, przewód masowy, wężyk gazowy, instrukcja
Migomat Magnum MIG 220MMA W
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Migomat Magnum MIG 220MMA W

U MI 220W MMA
1 368,01 zł
200A/60%, 230V, MB15/3, Kpl. Kabli MMA,
Migomat MIG 200 VARIO MMA Migomat MIG 200 VARIO MMA 2
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Migomat MIG 200 VARIO MMA

MIG 200 VARIO MMA
1 349,00 zł
Uchwyt spawalniczy MB15/3 Kabel elektrodowy, masowy
Migomat MIG200 Dual PULS Migomat MIG200 Dual PULS 2
 • -200,00 zł
Zamów teraz
Migomat spawarki MIG MAG

Migomat Trafimig MIG200 Dual PULS

MIG200 Dual PULS
2 599,00 zł 2 799,00 zł
Uchwyt spawalniczy MB24/3 Kabel elektrodowy 2m, masowy 2m
Pokazano 1-24 z 77 pozycji

Spawarki MIG MAG

Spawarka MIG MAG to inaczej nazwa migomatu. Spawanie MIG MAG jest jedną z najpopularniejszych metod łączenia wykorzystywaną w ponad 65% spawań łukowych przemysłowych. Spawarka MIG MAG pozwala regulować parametry, dając jednocześnie stabilne łączenia powierzchni i materiałów. Migomat jest nazywany także półautomatem spawalniczym

Spawarki MIG MAG - co to za urządzenia?

Migomaty spawalnicze wykorzystuje się do łączenia różnych rodzajów materiałów z użyciem określonych technik i gazów osłonowych. Spawarki MIG MAG zapobiegają powstawaniu błędów i nieprawidłowości w samych spoinach. Kiedy otulina się topi, wytwarzają się gazy osłonowe w elektrodzie albo są one dostarczane poprzez przewód. Spawarki półautomaty stosuje się do spawania metodą łuku elektrycznego. Wytwarza się on między elektrodą topliwą a spawanym materiałem lub surowcem. Elektroda topliwa to inaczej drut podawany w sposób ciągły. Strumień gazu osłonowego chroni jeziorko ciekłego metalu i łuk.

Spawanie MIG i MAG- co warto o nich wiedzieć?

Spawanie MIG (z ang. Metal Inert Gas) jest to rodzaj spawania, podczas którego jako gaz osłonowy wykorzystuje się gaz chemicznie obojętny. Takimi gazami są hel lub argon. Z kolei spawanie MAG (z ang. Metal Active Gas) jest procesem podobnym, jednak tutaj zamiast gazu obojętnego jako gaz osłonowy stosuje się gaz chemicznie aktywny, na przykład dwutlenek węgla (CO2). Jakie metale można łączyć, stosując metodę spawania MIG? Są to magnez, miedź, aluminium, inne metale nieżelazne, a także ich stopy i mieszanki. Metody MAG używa się podczas spawania stali konstrukcyjnych niestopowych, wysokostopowych i niskostopowych. Natomiast spawanie MIG MAG polega na łączeniu gazów pasywnych z aktywnymi - przykładem może tu być połączenie argonu z dwutlenkiem węgla w różnych proporcjach.

Półautomat spawalniczy a spawanie metodą MIG MAG

Warto wyjaśnić jak działa półautomat spawalniczy. Otóż urządzenie podczas spawania wydziela odpowiednią dawkę gazu osłonowego i podaje drut do jeziorka spawalniczego. Technikę tę charakteryzuje to, że można regulować parametry migomatu. Do cech tego typu spawania należy szybkość podawania drutu, możliwość regulacji napięcia i natężenia prądu, w określonych przypadkach można również regulować częstotliwość lub długość impulsu.

Migomat spawalniczy działa na skutek naciśnięcia właściwego przycisku w uchwycie spawalniczym. To on inicjuje włączenie dopływu prądu do drutu oraz zwarcie drutu ze spawanym materiałem lub surowcem. Ów drut wysuwa się z określoną prędkością i ulega stopieniu. Zjawisko samoregulacji powoduje, że długość łuku podczas całego procesu spawani pozostaje niezmienna.

Kiedy rozpoczyna się spawanie, uchwyt spawalniczy przemieszcza się po całej długości spoiny. Oczywiście ma to miejsce w przypadku przestrzegania zasady kładzenia spoin o odpowiednich wskaźnikach i normach geometrycznych (również odpowiednio do ułożenia elementów łączonych).

Od czego zależy jakość spawania metodą MIG MAG?

Półautomat spawalniczy jest przeważnie niezawodnym urządzeniem. Dzięki niemu w sposób trwały można łączyć różne powierzchnie. Efekt w dużej mierze uzależniony jest od umiejętności spawacza, od czystości drutu, rodzaju gazu osłonowego i materiału lub surowca. Jak już wspomniano, spawarka migomat ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że spawacz podczas pracy może regulować parametry urządzenia.

Spawarka MIG MAG - jakie są jej elementy?

Spawarki migomat mają określoną konstrukcję systemu spawania. Należą do niej:

 • -przyłącze sieciowe
 • -źródło spawalnicze
 • -wiązka uchwytu
 • -przewód masy
 • -palnik spawalniczy
 • -zacisk masy
 • -element spawany
 • -spoiwo
 • -gaz osłonowy

Zalety spawania metodą MIG MAG

Do niekwestionowanych zalet spawania metodą MIG MAG można zaliczyć:

 • -łatwość obsługi
 • -dużą prędkość spawania
 • -wysoką wydajność stapiania
 • -niskie koszty spoiwa
 • -przystosowanie do zmechanizowanych lub zrobotyzowanych typów spawań
 • -łatwe i szybkie zajarzenie łuku spawalniczego

Pozostaje jeszcze tylko wyjaśnić, gdzie najczęściej stosuje się spawarki MIG MAG. Wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu: samochodowej, stoczniowej i budowlanej. Stosuje się je do budowy rurociągów i zbiorników ciśnieniowych - samochodów, statków, okrętów, konstrukcji stalowych, części maszyn przemysłowych oraz do obróbki i łączenia blach. Używa się ich do konserwacji różnych przedmiotów. Nie brakuje także hobbystów, którzy kolekcjonują migomaty.

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć