To już nie moda, ale fakt - spawarki inwertorowe zmieniły branżę spawalniczą na lepsze. Nic dziwnego - mamy do czynienia nie tylko z niesamowicie wszechstronnymi i uniwersalnymi narzędziami, ale też takimi, które dzięki niskiej wadze i niewielkim rozmiarom mogą być używane wszędzie tam, gdzie nie brakuje gniazda prądu przemiennego 230V. Jeśli Ty również chcesz wejść do świata spawania z inwertorówką do pomocy - ten artykuł jest dla Ciebie. Czas dowiedzieć się jaka spawarka inwertorowa będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Spawarki inwertorowe - jakie działanie wyróżnia dobrą spawarkę?

Możliwość spawania spawarki inwertorowej jest inna niż to, co oferują na przykład spawarki transformatorowe na prąd stały. Dlatego jeśli się zastanawiasz jaka spawarka inwertorowa będzie dla Ciebie najlepsza - przede wszystkim musisz wiedzieć, na czym polega jej działanie, aby podjąć możliwie jak najlepszą decyzję. Wybierając spawarkę tego rodzaju będziesz miał w rękach urządzenie nie tylko z mniejszą awaryjnością, ale też takie które pozwoli Ci na wszystkie możliwe metody spawania. Czy to szybkie spawanie, czy konieczność spawania aluminium - dobra spawarka inwertorowa sobie z tym wszystkim poradzi. Dlatego jest to narzędzie polecane zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Sercem takiej spawarki jest inwertor, który wraz z innymi elementami układu prostuje docierający do urządzenia prąd przemienny. Innym ważnym elementem posiadanym przez nowoczesne spawarki inwertorowe są mikrokontrolery, które zmieniają charakterystyki prądu spawania w czasie rzeczywistym. Płynna regulacja prądu spawania realizowana w ten sposób ma niezwykłe znaczenie dla jakości pracy, jak i samej wygody - właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na spawarkę inwertorową.

Spawarka Inwertorowa - jaką kupić

Teraz gdy już wiemy, jak działają spawarki inwertorowe mma i inne- czas się przyjrzeć właśnie im różnym rodzajom, co jest niezbędne do tego, by znaleźć kompleksową odpowiedź na pytanie o to, jaką spawarkę kupić by nie żałować.

Jakie wyróżniamy rodzaje spawarek inwertorowych ze względu na metodę spawania?

spawarki inwertorowe MIG/MAG,

spawarki inwertorowe MMA,

spawarki TIG.

Jeśli chodzi o działanie spawarek tig to wykonują one spoiny przy użyciu elektrody nietopliwej plus materiału spawanego. W przypadku spawarki inwertorowej w trybie mma wykorzystuje się elektrody otulone. Zastosowanie elektrod w otulinie gazowej zapobiega zwarciom, idealnie nadaje się do pracy na otwartych przestrzeniach. Natomiast, jeśli chodzi o zastosowanie spawarek inwertorowych MIG/MAG to mocniejsze sprzęty, które charakteryzują się łączeniem metali przy zastosowaniu elektrod topliwych - są one zwykle w postaci drutu oraz gazów osłonowych (aktywne bądź obojętne).

Jak wybrać spawarkę wybrać ze względu na ampertaż?

spawarki inwertorowe 160 A,

spawarki inwertorowe 250 A,

spawarki powyżej 250 A.

Tutaj przed decyzją o tym, jaką spawarkę inwertorową wybrać - trzeba pamiętać, że im większe A posiada - tym grubsze elementy będzie w stanie spawać.

Spawarka Inwertorowa dla amatora do domu

To, które urządzenie wybierzesz ostatecznie będzie zależne od tego, czy szukasz czegoś do zastosowań profesjonalnych, czy do domowego warsztatu. Musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie jako amator - jaka jakość spoin Cię interesuje i co zamierzasz spawać, aby wiedzieć które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie do Twoich preferencji. Musisz też sugerować się budową konstrukcji - aby była wygodna dla Ciebie i dobrze odnajdywała się w miejscach trudno dostępnych, jeśli w takich będziesz pracować. Spójrz też na cykl pracy, do jakich różnych materiałów będziesz stosować wybrane urządzenie i na jakim spawaniu chcesz się skupić. Ważne jest też określenie, czy zależy Ci na pracy ciągłej i czy w domowych pieleszach masz spadki napięć. Przydatna również może być funkcja anti stick. Na koniec warto podpowiedzieć, iż skorzystanie z wiedzy profesjonalistów - na przykład kolegi spawacza, czy producenta spawarek.

Product added to compare.

Dbamy o Twoją prywatność

Korzystamy z technologii ciasteczek, aby poznać Wasze preferencje i się do Was dostosować

Pamiętaj, że możesz odrzucić akceptację ciasteczek.

Więcej o plikach cookies przeczytasz w naszej Polityce prywatności.