Spawarki Migomat Ideal

Pokazano 1-24 z 86 pozycji
Firma dzieli spawarki na 3 serie, w zależności od zastosowania. Mamy więc urządzenia takie jak:
  • spawarka IDEAL Professional
  • spawarka IDEAL Praktik
  • spawarka IDEAL Expert

Jakie spawarki IDEAL mamy w ofercie?

Mamy w swojej ofercie spawarki IDEAL przeznaczone dla profesjonalistów, ekspertów i majsterkowiczów.

IDEAL Professional

To urządzenia spawalnicze przeznaczone do wykorzystywania w przeróżnych gałęziach przemysłu. Jeśli zdecydujesz się z na spawarkę z serii Professional, z powodzeniem wykorzystasz ją w zakładzie usługowo-naprawczym, firmie produkcyjnej oraz zakładzie przemysłowym. Wysoka jakość wykonania, niezawodność i doskonale parametry spawalnicze to cechy charakterystyczne serii. Spośród licznych modeli wymienić tu należy, chociażby kompakt V-MIG 330 4x4, spawarkę TECNOTIG 220 AC/DC lub migomat z podwójnym pulsem TECNO MIG 285 PULSE.

IDEAL Praktik

IDEAL Praktik przyda się w warsztatach ślusarskich, motoryzacyjnych oraz majsterkowiczom. Tym, co wyróżnia tę spawarkę, jest prostota wykonania oraz wyśmienity stosunek ceny do jakości. Flagowymi produktami IDEAL Praktik są: spawarka inwertorowa Praktik 205 MMA, Praktik 200 MMA, Praktik MIG 200 MMA (model najczęściej wybierany do warsztatów)

Praktik Expert

Seria Praktik Expert jest adresowana do ekspertów w dziedzinie spawalnictwa. Urządzenia charakteryzują się niezawodnością i innowacyjnością. Stosowane są głównie w tych gałęziach przemysłu, gdzie technologia spawania wymaga wysokiej jakości, a sam proces częstego powtarzania. Znajdziesz tu spawarki MIG MAG, TIG DC, TIG AC/DC.

Migomat IDEAL do spawania metodami MIG MAG, MMA, TIG

Najpierw przypomnijmy, że spawanie MIG MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Z tym że elektrodą topliwą jest tu drut podawany w sposób ciągły. Natomiast łuk i jeziorko ciekłego metalu są w osłonie gazu. MIG jest to proces spawania, w którym gazem osłonowym jest gaz chemicznie obojętny argon lub hel. MAG to z kolei metoda spawania polegająca na wykorzystaniu gazu chemicznie aktywnego na przykład CO2.

Oferta marki IDEAL to spawarki transformatorowe i inwertorowe półautomaty z metodą spawania MIG MAG. Mogą być one zasilane z sieci 230 V lub 400 V. IDEAL produkuje zarówno klasyczne migomaty z regulacją napięcia, jak i prędkością podawania drutu, ale także sprzęty synergiczne. Ich fenomen polega na tym, że automatycznie dostosowują parametry do rodzaju materiału i jego grubości. Do spawania metodą MMA doskonale nadaje się spawarka inwertorowa IDEAL z serii Praktik. Natomiast spawanie metodą MMA elektrodą otuloną jest jedną z najstarszych i najczęściej wybieranych technik spawalniczych. Jak już wspomnieliśmy, wykorzystuje się tu elektrodę otuloną. Składa się ona z metalowego rdzenia, który jest pokryty sprasowaną otuliną. Pomiędzy końcem elektrody a spawanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny. Zajarzenie polega na dotknięciu elektrody do materiału spawanego. Do spawania MMA elektrodą otuloną świetnie nadają się modele z serii Expert, jak i Praktik.

Pozostała nam jeszcze metoda TIG. Półautomaty IDEAL przeznaczone do spawania metodą TIG to głównie te z serii PRAKTIK, choć zdarzają się i te z serii EXPERT, jak i PROFESSIONAL. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Łuk spawalniczy, który występuje między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym, topi powierzchnię materiału. Tym sposobem można uzyskać czystą spoinę wysokiej jakości.

Wiesz już, że marka IDEAL to lider na polskim rynku, jeśli chodzi o spawarki. Teraz pora, abyś wybrał najlepszy model dla siebie.

Produkt dodany do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć